Каталог підприємств України
Спецпроекти
Курс валют
Офіційний курс гривні щодо іноземних валют
28.05.2017
100 доларів США21.0000
100 євро24.0000
10 рублів Росії3.0000
Прес-релізи
22.09.2015

23 вересня відбудеться презентація фестивалю Дунайська Січ

23 вересня відбудеться презентація фестивалю Дунайська Січ
Участь в прес-конференції візьмуть: Андрій Волошин (заступник голови ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України»), Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки», Сергій Василюк (гурт «Тінь Сонця», автора - виконавець Сергій Файфура, президент благодійного Фонду газети "День", поет Микола Гриценко.

27 вересня в Ізмаїлі – українському місті в найпівденнішій частині Одеської області, на кордоні з Румунією – вдруге відбудеться рок-фестиваль «Дунайська січ». Головна подія фестивалю відбудеться на День міста на центральному майдані Ізмаїла біля пам’ятника морякам-дунайцям: тут виступатимуть як метри українського козацького року «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «Очеретяний Кіт», рок-бард Сергій Файфура, одеський фолк-рок-гурт «Друже музико», а також місцеві групи «Знайдені речі», «JazZProM» та Geronimo . Концерт почнеться о 14-00, вхід вільний. 
 
Метою фестивалю є популяризація українських рок-виконавців та української музичної культури, підтримка місцевих патріотів у складний для України час, та поширення сучасної української культури в регіоні українського Нижнього Подунав’я. Програма заходів «Дунайської січі» не обмежується концертом рок-гуртів: складовою фестивалю стане ціла низка заходів. Наприклад, презентація збірки українських пісень «Ой у гаю, при Дунаю», що вийшла з друку у видавництві «Дзеркало світу», музично-культурний десант рок-виконавців до військовослужбовців Ізмаїльського загону Державної прикордонної служби України, зустріч з представниками культури і освіти району, передача освітнім закладам району подарунків від газети «День», українських прапорів та сувенірів із символікою фестивалю «Дунайська Січ», благодійний продаж української літератури та фестивальної символіки під час проведення концерту, безкоштовна роздача прапорів найактивнішим глядачам, благодійний збір коштів для Одеського військового госпіталю. Нижнє Подунав’я в цілому та Ізмаїл зокрема є украй важливими для України регіонами, адже вони представляють собою природну браму до Європи у південній частині нашої держави. Водночас роки русифікації та денаціоналізації, а також відсутність сучасних автошляхів, авіа, та зручного залізничного сполучення, обмежений ареал українських ЗМІ в регіоні формують у місцевого населення сепаратистські настрої. Проте українське суспільство має що протиставити цим негативним чинникам: громадські активісти – організатори та учасники фестивалю «Дунайська січ», через поширення в регіоні української мови, літератури, а також об’єктивної інформації про події в нашій державі ставлять собі за мету відновлення українського духу на українському Подунав’ю .
На прес-конференції всі журналісти отримають фірмові подарунки (футболки, диски, тощо) та відбудеться фуршет.