Каталог підприємств України
Спецпроекти
Курс валют
Офіційний курс гривні щодо іноземних валют
28.05.2017
100 доларів США21.0000
100 євро24.0000
10 рублів Росії3.0000
Економічні новини
Рада зробила крок до спрощення експорту послуг
12.07.2016

Рада зробила крок до спрощення експорту послуг

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 246 нардепів.

"Основним завданням прийняття проекту закону є спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Читайте також: Під Радою депутатам облаштували "пляж"

Як зазначила під час виступу автор законопроекту Вікторія Пташник, він спрямований на розвиток малого та середнього бізнесу.

Документ передбачає, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу).

Крім того, законопроект закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, якщо вони оформлені англійською.

Також, згідно із законопроектом, рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Відповідно до запропонованих змін рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронного підпису одноразовим ідентифікатором. При цьому необхідним буде лише підпис експортера. Згодою з обсягом і якістю наданих послуг визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунку.