Каталог підприємств України
Спецпроекти
Курс валют
Офіційний курс гривні щодо іноземних валют
25.05.2017
100 доларів США21.0000
100 євро24.0000
10 рублів Росії3.0000
Економічні новини
Більше половини українців живуть на "чорну" зарплату
24.10.2014

Більше половини українців живуть на "чорну" зарплату

Найчастіше нелегальні оклади пропонують у сфері торгівлі Четверо з п'яти "білих комірців" коли-небудь отримували "чорну" зарплату. А 56% опитаних заявили, що в цей час оплата їхньої праці повністю або частково проводитися "в конвертах". Про це свідчать дані ісслелдованія, проведеного порталом hh.ua.

Так, кожен п'ятий офісний працівник сьогодні отримує "чорну" зарплату. Ще третина зізналися, що їх офіційна ставка і реальний дохід відрізняються. І тільки 35% співробітників заробітна плата виплачується повністю офіційно.

Таким чином, для більшості опитаних "чорна" зарплата становить весь заробіток або його більшу частину. З тих, хто частково або повністю отримує неофіційну зарплату, 31% заявили, що зарплата "в конверті" становить весь їхній заробіток. За два роки цей показник майже не змінився, в 2012 році він становив 26%.

Сьогодні більше половини тих, хто має неофіційний заробіток, отримують "сіру" зарплату. Тобто 50-70% від загальної суми видається в конверті і не обкладається податками.

Найбільше "чорних" зарплат у сфері торгівлі та виробництва. Там кількість неофіційних виплат становить 19% і 16% відповідно. Третє місце ділять сфера послуг та будівництво (по 9%). Менше, ніж у інших, "тіньових" доходів у медиків та працівників агробізнесу (по 1%).

Крім іншого, кожен четвертий, отримуючи неофіційну зарплату, позбавлений всіх інших соціальних виплат. В 22% випадків те, чи будуть виплачуватися соціальні виплати і яким чином, вирішує роботодавець. А кожен десятий співробітник ризикує отримати компенсацію нижче реальної зарплати.